Z książką w plenerze: Tydzień z Marcelim Tureczkiem

W dniach 3-7 sierpnia 2020 r. na naszym okolicznościowym portalu społecznościowym “Z książką w plenerze” prezentowaliśmy sylwetkę i dorobek naukowy dr. hab. Marcelego Tureczka, prof. UZ. To znany oraz ceniony w Polsce i za granicą specjalista od ochrony zabytkowych dzwonów, epigrafiki. W kręgu jego zainteresowań są również problematyka dóbr kultury oraz zagadnienia tożsamości regionu lubuskiego. Wśród autorskich prac znajdują się liczne monografie, artykuły o historii i zabytkach miejscowości powiatu międzyrzeckiego. Jak powiedział ekipie projektu  – nie ma historii, obok której można przejść obojętnie. Stąd tak pokaźny dorobek naukowy historyka.

Tydzień z Marcelim Tureczkiem rozpoczął konkurs czytelniczy, były także czytania fragmentów autorskich książek, pytania do autora, relacja ze spotkania, nie zabrakło ciekawostek na temat pracy historyka oraz historii Ziemi Międzyrzeckiej.

Projekt „Z książką w plenerze” jest realizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Instytucją zarządzającą programem jest Instytut Książki.

Konkurs czytelniczy

Konkurs Tydzień z Marcelim Tureczkiem – regulamin

Czytanie fragmentu książki “Dolina Mgieł i inne baśnie międzyrzeckie”

Pytania do Marcelego Tureczka

Nowa książka Marcelego Tureczka – czytanie fragmentu

Czytanie fragmentu książki “Zabytkowe parki w okolicach Międzyrzecza”

Spotkanie z Marcelim Tureczkiem

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego ph. “Tydzień z Marcelim Tureczkiem”