Oferta dla seniorów

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim organizuje bezpłatny kurs komputerowy pod hasłem „Senior w sieci”. Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 50 lat i są zainteresowane poznaniem podstaw obsługi komputera. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z pracownikami Wypożyczalni Naukowej pod nr tel. 95 727 70 60. Liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

Senior w sieci
Kurs komputerowy (dla osób w wieku 60+)

Organizowany kurs ma za zadanie przeciwdziałać wykluczeniu technologicznemu wśród osób po 60 roku życia. W ramach cotygodniowych spotkań seniorzy zapoznają się z podstawową obsługą komputera, przyswajają umiejętność posługiwania się edytorem tekstu, a także uczą się bezpiecznie korzystać z internetu. Z uwagi na zróżnicowane potrzeby uczestników kursu prowadzone są dwie grupy zajęciowe: podstawowa i zaawansowana. Kurs trwa 6 tygodni i jest realizowany dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Zakończeniu każdej z edycji towarzyszy wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Dotychczasowe edycje kursu

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkania z cyklu Biblioteka Aktywnego Seniora w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej i m. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim

Biblioteka Aktywnego Seniora
Spotkania, warsztaty, zajęcia (dla osób w wieku 60+)

W ramach Biblioteki Aktywnego Seniora – cyklu spotkań organizowanego z myślą o osobach po 60 roku życia, odbywają się warsztaty rękodzielnicze, spotkania autorskie, prelekcje, a także spotkania ze specjalistami wielu dziedzin m.in. prawa, psychologii, dietetyki, poprzez które propagowane są zasady zdrowego trybu życia, bezpieczeństwa, a także pozytywnego nastawienia do życia.
Informacje o nadchodzących spotkaniach dostępne w zakładce „Zapowiedzi”.

Dotychczasowe spotkania Biblioteki Aktywnego Seniora