Tydzień Bibliotek w Filii nr 2

Tydzień Bibliotek w Filii nr 2 Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie WIelkopolskim

Zioła oraz rośliny zielarskie zawierające substancje wpływające na metabolizm człowieka, posiadają wiele witamin oraz dostarczają organizmowi dużo energii.

Pani Krystyna Puczyłowska opowiadała o swojej pasji zarażając przy tym innych wiedzą o roślinach. Miało to miejsce w Tygodniu Bibliotek 14 maja br. w Filii nr 2. Zapoznała słuchaczy z różnymi gatunkami ziół, metodą pielęgnacji roślin, zastosowaniem ich w kuchni i ziołolecznictwie, a także zasad przechowywania suszu w warunkach domowych. Usłyszeliśmy różne porady na temat praktycznego wykorzystania ziół. Rośliny, które rosną w ogrodach czy na pobliskiej łące kryją w sobie zbawienną moc. Zielarstwo nie jest jedyną pasją pani Krystyny, gdyż pod koniec wykładu podziwialiśmy niektóre zioła namalowane akwarelą. Spotkanie pozostawiło bardzo pozytywne wrażenia, więc warto przyjrzeć się uważniej ziołowym walorom i korzyścią jakie daje nam natura.