Trzy kwadranse z książką i kredką w Filii nr 3

W dniu 15.05.2019 r. z okazji Tygodnia Bibliotek odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem dzieci z PM Nr 30 ph. „Trzy kwadranse z książką i kredką”, które przeprowadziła p. Aleksandra Karłowska z Pracowni "Minu Minu” w Gorzowie Wlkp.

W dniu 15.05.2019 r. z okazji Tygodnia Bibliotek odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem dzieci z PM Nr 30 ph. „Trzy kwadranse z książką i kredką”, które przeprowadziła p. Aleksandra Karłowska z Pracowni “Minu Minu” w Gorzowie Wlkp.

Zajęcia i zabawy plastyczne dla dzieci mają bardzo wiele zalet. Zazwyczaj kojarzą się z malowaniem kredkami lub farbami na kartce. Tworzenie pierwszych linii, pierwszych plam rozpoczyna u młodego człowieka wielką przygodę z plastyką.

Dzieci kochają rysować, malować, lepić – tworzyć. Wyobraźnia dzieci jest wielka i nieograniczona, trzeba tylko ją odpowiednio rozbudzić. Dziecko sięga po kredkę, ołówek, pędzel z farbą, porusza tym narzędziem po kartce, pozostawiając jakiś ślad, który w pracy maluszka niekoniecznie musi i ma coś przedstawiać, jest po prostu zabawą, poprzez którą się uczy i rozwija.

Dzięki zajęciom, które przeprowadziła p. Aleksandra w formie zabawy, dzieci poznały różne techniki plastyczne, jednocześnie były one źródłem dobrej zabawy i radości.

M. Łukasiewicz