Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 2

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 2 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim

Iwona Żytkowiak napisała powieść „Wszystkie moje zmartwychwstania”, która została omówiona 25 czerwca 2018 r. w Filii nr 2 podczas Dyskusyjnego Klubu Książki.

Autorka powieści zapoznaje czytelnika z trudnymi relacjami w rodzinie, problemami małżeńskimi, rodzicielskimi, jak również opowiada o uzależnieniu od narkotyków i samotności wśród bliskich. Główna bohaterka – Magda, po nieudanym pierwszym małżeństwie ponownie wychodzi za mąż. Małżeństwo dla obojga stanowi spokojną przystań. Kiedy na świat przychodzi dziecko, kobieta nieświadomie, a może pod dyktando męża, wycofuje się z życia towarzyskiego. W pełni oddaje się macierzyństwu. Gdy córka dorasta, matka nie poświęca jej czasu. Rodzice nie dostrzegają lub bagatelizują problemy, które się pojawiają. Powieść pokazuje jak łatwo można przegapić moment, w którym dziecko zaczyna wołać o pomoc i zrozumienie.

Na następne spotkanie DKK zapraszamy we wrześniu. Będziemy omawiać „Wszystko albo nic” M. Lamparskiej. Wszystkim klubowiczom życzymy udanych wakacji.