Spotkanie DKK przy Informatorium

W czwartkowe popołudnie 31 marca odbyło się kolejne spotkanie młodzieżowego DKK, działającego przy Informatorium, podczas którego omówiono bestseller Alice Hoffman pt. Zasady magii.

W czasie godzinnego debatowania poruszono kilka kwestii związanych z osiągnięciami autorki oraz kluczowych wątków pojawiających się w książce. Uczestnicy zgodnie przyznali, że powieść czytało się przyjemnie. Bohaterzy, trójka rodzeństwa obdarzona specjalnymi talentami, zyskali ich sympatię, z ciekawością śledzili ich losy.

Na zakończenie nastolatkowie zapoznali się z gorzowskim periodykiem LandsbergON. Dowiedzieli się o możliwościach, jakie dają rodzime wydawnictwa, m.in. publikowanie amatorskich opowiadań, poezji. Do czego oczywiście zostali zachęceni.  Przedstawione zostały im kostki Rory’s Story Cubes, m.in. Strachy, Supermoce, umożliwiające tworzenie fantastycznych historii podczas wspólnej gry. Wstępnie zaplanowano, że na jednym z kolejnych spotkań zostaną one wykorzystane do stworzenia ich własnej opowiastki.

Zasady magii kończy sentencja „Pamiętaj, że jedynym lekarstwem na miłość jest kochać bardziej…” Nasi klubowicze zdecydowanie kochają czytać i tą miłością potrafią się z nami podzielić.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do nas.

Emilia Mioduszewska