Seminarium naukowe pt. “Komunikacja i media”

4 grudnia 2015 r. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. gościła młodych medioznawców i komunikologów podczas kolejnej już edycji seminarium naukowego pt. „Komunikacja i media”.

 

Seminarium rozpoczęło się od wykładu Daniela Sobolewskiego z Lokalnego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich, który przedstawił możliwości finansowania projektów naukowych ze źródeł Unii Europejskiej. Następnie dr Bartłomiej Łódzki omówił wykorzystanie narzędzi internetowych w analizie zawartości mediów.

 

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się część warsztatowa seminarium. Poprowadziła ją prof. n. dr hab. Jolanta Chwastyk-Kowalczyk z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, która dogłębnie omówiła nadesłane referaty. Również każdy z uczestników spotkania mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat zgłoszonych tekstów i planów badań. Przedstawione projekty dotyczyły analizy ilościowej polskich odbiorców mediów lokalnych w Norwegii, fotografii wojennych Rity Leistner, poprawy komunikacji onkologicznej z wykorzystaniem Big Data, problemu uchodźców w polskich mediach oraz ilościowych metod badania komunikacji sportowej.

 

Pokłosiem gorzowskiego seminarium będzie publikacja naukowa z serii „Komunikacja i media”.

 

Seminarium zostało zorganizowane przez gorzowską książnicę we współpracy z Zakładem Komunikacji Społecznej i Mediów AWF we Wrocławiu. Zostało objęto patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.