Rodzinne soboty w Willi Lehmanna: Bal karnawałowy

11 stycznia 2020 roku Willa Lehmanna wypełniła się gwarem i śmiechem licznie zgromadzonych dzieci i rodziców. Powodem tej radości był bal karnawałowy.

11 stycznia 2020 roku Willa Lehmanna wypełniła się gwarem i śmiechem licznie zgromadzonych dzieci i rodziców. Powodem tej radości był bal karnawałowy.

Wszystkie dzieci przybyły do biblioteki pięknie przebrane. Pośród gości biblioteki była i Elsa z Krainy Lodu, i kosmonauta, i strażaczka, i Myszka Minnie, i anioły, i księżniczki, i najprawdziwsi Ninja, a nawet mała koala. Nieliczni rodzice również, dlatego dla tych nieprzebranych dorosłych dzieci musiały przygotować maski! Potem zaczęła się prawdziwa zabawa! Taniec, konkursy, zmagania drużyn…

Dużą popularnością cieszyła się również biblioteczna „fotobudka” z akcesoriami, dzięki którym każdy, i duży i mały, mógł przeobrazić się w kogoś innego.

Bibliotekarki próbowały zaskoczyć dzieci zagadkami na temat bajek, ale okazało się, że najmłodsi bywalcy biblioteki są niezwykle oczytani i zaznajomieni z dziecięcą literaturą. Role się więc odwróciły i dzieci zaczęły zadawać zagadki, na które odpowiedzi nie zawsze były już tak oczywiste.

Dzieci miały okazję poznać zabawy, w które niegdyś bawili się ich rodzice, a dziś są już mniej znane. Hitem okazała się zabawa „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!”, która wywołała wiele śmiechu.

Kolejne spotkania w ramach „Rodzinnych Sobót w Willi Lehmanna” już niebawem. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.

Olga Smolec-Kmoch

Fot. Olga Smolec-Kmoch, Sandra Szczudło-Ziemianin