31.08.2015

Ogólnopolski kongres bibliotek: Włącz różnorodność!

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego organizuje 22-23 października br. w Warszawie (w Służewskim Domu Kultury) Ogólnopolski kongres bibliotek: Włącz różnorodność!
Zrealizowany zostanie w formie interaktywnej gry edukacyjnej (dzień I – Włącz różnorodność przez cały rok!) oraz w formie warsztatów pogłębiających tematykę różnorodności kulturowej (dzień II – Warsztatowe inspiracje). Wydarzenie będzie przestrzenią do wymiany doświadczeń, wzajemnych  inspiracji, nawiązywania kontaktów z osobami prowadzącymi działania w obszarze wielokulturowości.
Kongres zostanie poprzedzony 3 webinariami wprowadzającymi w jego tematykę. Webinaria będą się odbywać w poniedziałki: 14 września, 21 września i 28 września br. o godz. 10.00.
Rekrutacja na kongres rozpocznie się 16 września 2015 r. Już teraz jednak organizator zaprasza do udziału w konkursie na prezentację dobrych praktyk wielokulturowych działań. Do udziału w konkursie zapraszają przedstawicielki i przedstawicieli bibliotek, a także innych działających lokalnie instytucji i organizacji, które mają doświadczenie w prowadzeniu wielokulturowych działań i chcą się nim podzielić. Wybrane osoby przygotują 15-minutowe prezentacje dobrych praktyk i przedstawią je w II dniu kongresu (23 października br.) podczas sesji na sali plenarnej.
FRSI gorąco zachęca, aby osoby reprezentujące instytucje zgłaszały się wraz z lokalnymi partnerkami i partnerami (z mniejszości kulturowych czy organizacji pozarządowych). Osoby prezentujące dobre praktyki będą miały zagwarantowany udział w kongresie, zapewniony nocleg w Warszawie i zwrot kosztów podróży. Zgłoszenie należy przesłać do 9 września br. do godz. 23.59 na adres: .img..img@.img..img..img">.img..img@.img..img..img. Przed wypełnieniem zgłoszenia należy zapoznać się z zasadami konkursu. Formatka zgłoszeniowa oraz zasady konkursu znajdują się na stronie kongresu wielokulturowabiblioteka.org, w zakładce „aktualności”:http://wielokulturowabiblioteka.org/konkurs-na-prezentacje-dobrych-praktyk-wielokulturowych-dzialan/. Informacja ta zamieszczona jest też na portalu biblioteki.org: http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/3484.[w.ż.]