„Książka inna niż wszystkie…” – warsztaty DKK

26 października 2021 r. w Książnicy Herberta młodzież należąca do Dyskusyjnych Klubów Książki uczestniczyła w warsztatach pt. „Książka inna niż wszystkie, czyli jak wyglądałaby moja książka marzeń”. Zajęcia prowadziła Monika Wilk-Kang, autorka publikacji regionalnych i bajek dla dzieci.

Zajęcia rozpoczęły się od „bibliotecznego śledztwa”. Na terenie ogromnego gmachu gorzowskiej książnicy uczestnicy podzieleni na grupy otrzymali zadania polegające między innymi na odczytaniu mapy (planu biblioteki), rozpoznaniu terenu, odszukaniu konkretnej agendy, książki, sali. Dowiedzieli się jak najwięcej o pracy w bibliotece i sekretnym życiu książek po to, by odkryć tą jedyną, najlepszą… WŁASNĄ! Klubowicze stworzyli  zarys swoich wymarzonych książek, nadając im tytuł, fabułę, bohatera, czas i miejsce akcji.

Zajęcia były okazją do tego, by poprzez szereg zabaw zapoznać młodzież z funkcjonowaniem biblioteki, zachęcić do odbywania samodzielnych przygód czytelniczych i być może odkryć w kimś wyjątkowy talent – przyszłego, wyjątkowego autora książek.