Premiera książki “Biblia Ekumeniczna – jedność w chrześcijańskiej różnorodności”

21 października 2021 roku odbyła się w Gorzowskiej Książnicy premiera wydawnictwa zbiorowego pt. “Biblia Ekumeniczna – jedność w chrześcijańskiej różnorodności”. Książka pod red. dr. hab. prof. AJP Pawła Leszczyńskiego i Dyrektora WiMBP w Gorzowie Wlkp., Sławomira Szenwalda, jest pokłosiem konferencji naukowej, która odbyła się w Książnicy 30 września 2019. Recenzentką wydawnictwa jest dr hab. prof. AJP Beata Orłowska.

Trwające niemal 1,5 godziny spotkanie moderowane było przez dyr. S. Szenwalda i prof. P. Leszczyńskiego. Prof. P. Leszczyński przedstawił bardzo interesujące, szerokie tło związane z problemami wokół tłumaczenia Biblii Ekumenicznej na świecie, głos zabrali także autorzy tekstów zamieszczonych w książce, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Gorzowie Wlkp., ks. dr Mariusz Jagielski i ks. dr Tadeusz Kuźmicki. Pomimo kameralnego audytorium, całe spotkanie wypełniła ożywiona dyskusja, również odnosząca się do spraw związanych ze stanem współczesnego ekumenizmu.

Osoby zainteresowane nabyciem liczącej 101 str. publikacji proszone są o kontakt z Działem Zbiorów Regionalnych WiMBP w Gorzowie Wlkp., mailowo: .img@.img..img..img lub telefonicznie: 095 727 70 71.