20.10.2011

Komiks i jego Miłośnik – spotkanie autorskie z Wojciechem Obremskim w bibliotece słubickiej

Dnia 19 października 2011 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się spotkanie z Wojciechem Obremskim – miłośnikiem i kolekcjonerem komiksów, autorem książki pt.: "Krótka historia sztuki komiksu w Polsce 1945-2003".

Na spotkanie do biblioteki licznie przybyła słubicka młodzież (m.in. gimnazjaliści, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych oraz młodzież Ośrodka Szkolno -Wychowawczego), pedagodzy, bibliotekarze, członkowie DKK zaproszeni goście i słubickie media.

Swoją obecnością zaszczycili nas również takie osobistości jak Bożena Sławiak – Poseł na Sejm RP oraz Tomasz Ciszewicz – Burmistrz Słubic.

Podczas spotkania Wojciech Obremski przedstawił wszystkim niezwykle interesującą prezentację multimedialną o historii komiksu i ich twórcach, wspartą bogatym autorskim komentarzem. Można było zobaczyć między innymi pierwsze wydania komiksu, ich różne gatunki np. komiks prasowy, usłyszeć o największych twórcach komiksu i wiele innych ciekawych slajdów. Po zakończeniu prezentacji autor zaprosił gości i młodzież do holu biblioteki, gdzie wspólnie oglądali wystawę rzadko już spotykanych komiksów, głównie polskich autorów. Na zakończenie spotkania można było poprosić gościa o autograf i dokonać wpisu do kroniki pamiątkowej biblioteki słubickiej.

Była to dla wszystkich wspaniała lekcja o historii komiksu. Komiksu, trochę zapomnianego, a o jakże ciekawej i bogatej historii.

Serdecznie dziękujemy Wojciechowi Obremskiemu za niezwykle wyjątkowe spotkanie i użyczenie na wystawę komiksów z prywatnej kolekcji.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury autorskiej książki pt.: "Krótka historia sztuki komiksu w Polsce 1945-2003". Miłośników komiksu, którzy chcieliby przypomnieć sobie lub poznać niektóre polskie komiksy np. „Tytus, Romek i A’Tomek”, „Kajko i Kokosz” czy „Wyspa Skarbów”  zapraszamy do wypożyczalni biblioteki słubickiej. Natomiast, kto nie mógł być na spotkaniu, zapraszamy do obejrzenia autorskiej wystawy pt.: „Polski komiks powojenny”, która potrwa do 15 listopada b.r.