Białe róże z Petersburga

Pierwsze w nowym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Wypożyczalni Głównej odbyło się 21.01.2020 r. Mówiliśmy o książce Joanny Jax „Białe róże z Petersburga”.

Pierwsze w nowym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Wypożyczalni Głównej odbyło się 21.01.2020 r. Mówiliśmy o książce Joanny Jax „Białe róże z Petersburga”. To romans historyczny, który ma w tle wielką historię – schyłek carskiej Rosji.

Lena i Aleksander – to dwa różne światy. Lena pochodzi z rodziny, gdzie ojciec był alkoholikiem. Sytuacja zmusiła ją do ucieczki z domu i tułania się po niebezpiecznych, zaniedbanych zakątkach Petersburga. Aleksander to osoba z bogatej arystokratycznej rodziny, służy w wojsku, robiąc karierę. Rewolucja Październikowa splata i zmienia ich losy. W tych okolicznościach dobro i zło zamieniają się miejscami. Człowiek i wartości fundamentalne wystawione są na wielką próbę. Pozostaje wiara w miłość, że ona zwycięży i pokona zło. Nadzieja to wielka sprawa. Ten romans to eksplozja emocji między głównymi bohaterami, bogata sceneria wydarzeń społeczno-politycznych u początków Rewolucji Październikowej w tle Petersburga. Wszystko to sprawia, że „Białe róże z Petersburga” to powieść niezwykle barwna i godna polecenia.

tekst i fot. : J. Paradowska