Artystyczne szaleństwo w Oddziale Dziecięcym

W dniach 15 – 19 lipca 2019r .w Oddziale Dziecięcym odbył się wakacyjny blok zajęć animacyjnych przeznaczony dla młodych czytelników.

W dniach 15 – 19 lipca 2019r .w Oddziale Dziecięcym odbył się wakacyjny blok zajęć animacyjnych przeznaczony dla młodych czytelników.

Każde spotkanie rozpoczynało się od dwudziestominutowego głośnego czytania krótkich książeczek w wykonaniu Pań z Klubu Senior +, z siedzibą w budynku Biblioteki Wojewódzkiej. Następnie odbywała się część warsztatowa zajęć. Pierwszego dnia powstały figurki z masy solnej, inspirowane bohaterami z przeczytanych książek. Na naszej wystawce pojawiły się zatem sowy, kotki, stonogi i jeżyki. Kolejnego dnia wykorzystaliśmy masę papierową do wykonania wazoników zdobionych darami morza: muszelkami, kamyczkami, drewienkami. Praca naprawdę „paliła się dzieciom w rękach”! Podczas następnych zajęć odbył się krótki kurs wykonywania krokusów z krepiny oraz nauka wyplatania zakładek z kolorowych pasków. Najbardziej pracochłonny w opiniach uczestników okazał się „doniczkowy decoupage”. Praca polegała na oklejeniu glinianej doniczki kawałeczkami papieru ryżowego, a następnie naklejeniu wybranych motywów wyciętych z papierowej serwetki. To zajęcie wymagało dużego skupienia i precyzji, ale satysfakcja z uzyskanych efektów była gwarantowana!