Zimo – baw się z nami…

Tegoroczne ferie w Filii nr 10 odbyły się ph. Zimo – baw się z nami. Zajęcia były adresowane do najmłodszych czytelników biblioteki.

Tegoroczne ferie w Filii nr 10 odbyły się ph. Zimo – baw się z nami. Zajęcia były adresowane do najmłodszych czytelników biblioteki. W zajęciach uczestniczyli również wychowankowie Przedszkola nr 32 . Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy konstrukcyjne – „lepienie” bałwana z wykorzystaniem gazet i taśmy klejącej. Dzieci nie poprzestały na bałwanach, lecz wymyślały różne zwierzęta robione tą samą techniką. Wyraziły też chęć lepienia z plasteliny postaci i zwierząt. W ten sposób powstała mała galeria ciekawie uformowanych figurek, które potwierdziły nie tylko niezwykłe bogactwo wyobraźni młodych uczestników zajęć, ale przede wszystkim ich zdolności manualne.

W bibliotece odbył się też konkurs na najładniejszy zimowy pejzaż wykonany gąbką, w którym dzieci mogły wykazać się „bujną” wyobraźnią i talentem plastycznym.

Czytane były też bajki Królowa śniegu i Kraina lodu, do których uczestnicy robili ilustracje. Dużo śmiechu było przy zabawie w kalambury, wyobraźnia maluchów nie miała granic. W ostatnim dniu ferii został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najładniejszy pejzaż, wręczono słodkie nagrody i podziękowano uczestnikom za wspólną zabawę.

M. Kurzawa