Z Nelą przez kontynenty

Akcja lato 2018 „Z Nelą przez kontynenty” w Filii nr 5 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim

W dniach od 23 do 27 lipca w Filii nr 5 odbyły się kolejne zajęcia z wakacyjnego cyklu „Z Nelą przez kontynenty”. Tym razem dzieci odwiedziły Australię, kontynent wyróżniający się niepowtarzalną fauną i florą oraz sztuką rdzennych mieszkańców, otoczony wokół tysiącami wysp wspólnie tworzących część świata, Australię i Oceanię. U północno-wschodnich wybrzeży Australii znajduje się największa na świecie struktura wytworzona przez żywe organizmy Wielka Rafa Koralowa.

Cykl spotkań rozpoczęły zajęcia edukacyjne, dzięki którym dzieci rozszerzyły wiedzę o kontynencie, jego historii, kulturze i przyrodzie. Sprawnie wykonywały postawione przed nimi zadania: narysowały mapę kontynentu i zaznaczyły na niej najważniejsze miejsca i miasta, ułożyły rozsypanki obrazkowe, wykonały flagi i znaki drogowe Australii oraz namalowały „Mapę Nieodkrytego Świata”.

W kolejnych dniach dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Wykonały charakterystyczne australijskie zwierzęta. Poznały sztukę pierwotnych mieszkańców Australii, Aborygenów, zdobiąc maski i instrument didgeridoo tradycyjnymi wzorami. Z kolorowego papieru oraz surowców wtórnych stworzyły barwną rafę koralową z różnorodnością morskich zwierząt. Wykazały się też wiedzą o Australii uczestnicząc w zabawach i grach edukacyjnych.