Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim realizuje projekt Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki

Z przyjemnością informujemy, że w 2022 roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim realizuje projekt z programu Partnerstwo dla książki pn. „Herbertowski sens podróży”.

„Herbertowski sens podróży” to wydarzenie, którego celem jest promocja życia, a przede wszystkim twórczości Zbigniewa Herberta, jednego z najważniejszych poetów XX w., a przy tym patrona Biblioteki. Przedsięwzięcie odbędzie się 28 października 2022 r. po raz piąty w ramach organizowanej każdego roku przez WiMBP „Gorzowskiej Herbertiady”.

Program:

  1. „Herbert w podróży” – warsztaty dla młodzieży.
  2. „Pan Cogito w Gorzowie” – gra mobilna dla młodzieży.
  3. „Herbert na Akropolu. Podróż do źródeł cywilizacji i podróż w głąb siebie” – wykład prof. dr hab. Małgorzaty Mikołajczak.
  4. „Kołatka” – spektakl poetycko-muzyczny oparty na wierszach Herberta w wykonaniu Andrzeja Mastalerza – aktora Teatru Polskiego w Warszawie i Marty Wągrockiej – aktorki, wokalistki, absolwentki Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w kwocie 16 000 zł, jego całkowity koszt wynosi 24 832 zł. Będzie realizowane od 12 września do 11 listopada 2022 roku.