W KOSTRZYŃSKIEJ BIBLIOTECE „CZYTAMY Z SERCEM”!

W piątkowe południe, 29 września, w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej #Czytamyzsercem, zaprosiliśmy klasę 4A ze Szkoły Podstawowej nr 4 do udziału w spotkaniu autorskim online z pisarzem książek dla dzieci – Wojciechem Widłakiem Spotkanie odbywało wokół jego książki “Dwa serca anioła” Z kolei popołudniu w ramach Klubu Młodych Książkożerców głośno czytaliśmy fragmenty książki „Dziewczyna o kruchym sercu” Elżbiety Rodzeń (wydawnictwo Zysk i S-ka)
i „Pracownia Aurory” Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel (wydawnictwo Bajka). W związku z tym, że tego dnia był Światowy Dzień Serca to zaznajomiliśmy się również z jego budową i funkcjonowaniem. A na koniec zrobiliśmy zakładki do książek z sercem metodą origami.

W sobotnie południe, 30 września, zaprosiliśmy młodzież i dorosłych do Parku Miejskiego. Uczestnicy, zwłaszcza ci najmłodsi, mogli posłuchać w ramach głośnego czytania pod chmurką i akcji #OgólnopolskiDzieńGłośnegoCzytania fragmentu książki Wojciecha Grajkowskiego pt. „Krew” (Wydawnictwo: Dwukropek), . Słuchacze poznali 9-letniego Kamilka, który bardzo się cieszy, że jedzie na obóz. Tak się cieszy, że nie posiada się ze szczęścia! A jego serce szybko bije. Pracuje intensywnie,
o czym się przekonaliśmy omawiając budowę i pracę serca (#ŚwiatowyDzieńSerca). Po lekturze wszyscy, zarówno ci młodsi jak i starsi, ruszyli truchtem, a następnie biegiem dookoła parku, trzymając w ręce swoją ulubioną książkę. Po drodze na przystankach zwłaszcza dzieci aktywnie uczestniczyły
w quizie dotyczącym wiedzy o sercu i jego higienie. Wszyscy dobiegli razem na metę. Każdy z uczestników dostał dyplom za uczestnictwo oraz medal i zakładkę do książki w kształcie serca (wydrukowane na naszej bibliotecznej drukarce 3D!).

Wyjątkowo w poniedziałek, 2 października, odwiedziła nas klasa 3A ze Szkoły Podstwowej nr 1. Tego dnia dzieci uczestniczyły w spotkaniu autorskim online z pisarzem książek dla dzieci – Pawłem Beręsewiczem. Spotkanie dotyczyło książki “Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” (Wydawnictwo Skrzat).
Z serca dziękujemy za możliwość spotkania z pisarzem! Czytaliśmy również fragmenty wspomnianej książki oraz uczyliśmy się składania zakładek do książki-serc metodą origami.

W naszych działaniach w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej #Czytamyzsercem wzięło udział ok. 120 osób.