29.07.2021

Spotkanie DKK Ośno Lubuskie, 23 lipca 2021 r.

Czy to student zabił dziewczyny?

Na gorące lipcowe dni najlepsza jest kryminalna mroczna opowieść. Taka właśnie jest książka Bernarda Minier’a Siostry, którą DKK w Ośnie Lubuskim omawiał na spotkaniu 23 lipca 2021 roku.
Do przeczytania zachęcił nas opis z tyłu książki. I okazało się, że ciekawa jest cała historia, tajemnicza, mroczna, kolejna książka, której głównym bohaterem jest komendant Servaz. Opisana historia to połączenie dwóch spraw. Cofamy się do początków kariery Martina i pierwszego śledztwa, w którym bierze udział. Dotyczy ono morderstwa dwóch sióstr. Zostały zamordowane w brutalny sposób i przywiązane do drzewa w lesie. Były one zagorzałymi fankami pisarza powieści kryminalnych Erika Langa, który nie tylko staje się głównym podejrzanym, ale to z nim wiąże się sprawa dziwnej śmierci jego żony dwadzieścia pięć lat później. O co tu chodzi? – zdaje się pytać komisarz Servaz.
W gorącej dyskusji poruszono sprawy np.:
czy autor powieści zdaje sobie sprawę, że ktoś faktycznie może dokonać zbrodni według opisu zamieszczonego w jego książce,
– rola fanów, do czego może doprowadzić bezrefleksyjne uwielbienie idola,
– metody działania policji, zdobywanie zeznań, itp.
Klubowiczki stwierdziły, że autor genialnie buduje napięcie. Nic nie jest takie, jakie mogłoby się wydawać. Minier ,,drażni” się z czytelnikiem, podsuwa mu różne, trudne do przewidzenia rozwiązania. Po raz kolejny czaruje opisami górskiej przyrody w zimowej scenerii. A zakończenie jest zaskakujące.
Polecamy wszystkim, nie tylko ,,fanom” kryminałów.

Zofia Wydmuch-Badowska

Moderator DKK Ośno Lubuskie