15.03.2024

Słubice: Magiczna podróż do świata teatru

Grupa siedzących osób wpatruje się w dwóch aktorów na scenie.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach 13 marca 2024 roku zaprosiła swoich czytelników do „Teatru przy regale”. Radomski Teatr TAK zaprezentował dwa spektakle z elementami języka angielskiego.
W pierwszym pt. „Śmieciaki ratują świat” zabrał uczniów słubickich szkół do świata ekologii i problemów naszej planety. Aktorzy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli dzieciom pojęcia segregacji śmieci oraz recyklingu. Po południu natomiast zaprosił czytelników i mieszkańców Słubic na spektakl „Koziołek Matołek wyrusza w świat”. Tytułowy Koziołek zabrał wszystkich w podróż do Pacanowa. Spektakl zainspirowany tekstem „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego poprowadził uczestników do Nowego Yorku, gdzie wszyscy uczyli się „cyferkowego rock’n’rolla”. Potem krótkim lotem przeniósł wszystkich do Chin, na herbatkę Ritu- Titu u Cesarzowej Takimono. Ostatnim przystankiem teatralnej podróży było księstwo Koziegłowie, w którym prześliczna królewna Zosia skradła serduszko Koziołka Matołka. Spektakle były pełne humoru, radości i pozytywnych emocji! Widzowie chętnie uczestniczyli we wspólnych tańcach i śpiewie. Jak zawsze, artyści z Teatru TAK zapewnili wspaniałą atmosferę, zabawę oraz mnóstwo artystycznych wrażeń!
Dziękujemy wszystkim za bardzo liczne przybycie i wspólnie spędzony czas, a aktorom Teatru TAK za niezwykłe doznania artystyczne i radosny kontakt z literaturą dziecięcą.
Relacja medialna z wydarzenia dostępna jest na profilu społecznościowym biblioteki: BPMiG w Słubicach.
Do zobaczenia w bibliotece!
Zespół BPMiG w Słubicach