„Rodzinna sobota w Willi Lehmanna”

W sobotę, 9 lutego br., rozpoczęliśmy cykl spotkań pod wspólną nazwą „Rodzinna sobota w Willi Lehmanna”.  

W sobotę, 9 lutego br., rozpoczęliśmy cykl spotkań pod wspólną nazwą „Rodzinna sobota w Willi Lehmanna”.

Tym razem hasło przewodnie brzmiało: „Na falach radiowych”. Od kilku lat 13 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Radia, co stanowiło doskonałą okazję do zapoznania się z historią zarówno tego medium, jak i samego urządzenia.

Naszym gościem specjalnym był redaktor Radia Plus Gorzów Roman Błaszczak, który swoją niezwykłą osobowością ubarwił spotkanie. Redaktor opowiadał o pracy w radiu, podzielił się z nami historią o początkach swej medialnej kariery, rozbawił anegdotami z życia radiowca oraz odpowiadał na pytania uczestników „Rodzinnej soboty”.

W drugiej części spotkania najmłodsi goście Biblioteki zaprezentowali swoje plastyczne zdolności. Zgodnie z tematem przewodnim tej soboty powstały piękne papierowe radioodbiorniki, ozdabiane przeróżnymi technikami, które zawędrowały z dziećmi do domów. Każde radio było wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

„Rodzinna sobota” przebiegła w cudownej atmosferze, podgrzanej ogniem z zabytkowego kominka. Goście mogli poznać również historię miejsca, w którym się spotkaliśmy, pozwiedzać Willę oraz zapoznać się z najciekawszymi zbiorami bibliotecznymi, które się tam znajdują.

Olga Smolec-Kmoch

09