Recital “Miłość w stylu retro”

11 lipca gościliśmy w naszej książnicy dwójkę znakomitych artystów – aktorkę Karolinę Miłkowską-Prorok i akordeonistę Mariusza Ambrożuka, którzy zaprezentowali przepiękny program muzyczno-poetycki pt. "Miłość w stylu retro".

230 lat temu, 14 lipca 1789 roku, wybuchła Wielka Rewolucja Francuska, która, jak doskonale wiemy z lekcji historii, była jednym z najważniejszych wydarzeń nowożytnej historii. Choć pociągnęła za sobą wiele ofiar, to jednak miała przeogromny wpływ na kształtowanie się demokratycznych społeczeństw nie tylko we Francji, ale i w innych krajach. To wtedy utworzona została Deklaracja Praw Człowieka i Obywatela oraz wypływająca z niej francuska dewiza Wolność-Równość-Braterstwo. Dla upamiętnienia tych wydarzeń we Francji, ale i wielu innych miejscach na świecie co roku organizowane są parady, pokazy sztucznych ogni, zabawy i koncerty. Nie inaczej było w Gorzowie. 11 lipca gościliśmy w naszej książnicy dwójkę znakomitych artystów – aktorkę Karolinę Miłkowską-Prorok i akordeonistę Mariusza Ambrożuka, którzy zaprezentowali przepiękny program muzyczno-poetycki pt. “Miłość w stylu retro”. Wysłuchaliśmy zarówno piosenek francuskich, jak i przebojów polskich i zagranicznych artystów, m.in. Kasi Sobczyk, Ewy Demarczyk, Grace Jones czy Franka Sinatry, a wszystko to zostało przeplecione pięknymi wierszami chilijskiego noblisty Pabla Nerudy. Spotkanie zakończyło się na wesoło wspólnym śpiewaniem piosenki “Wszyscy braćmi być powinni” z repertuaru Justyny Steczkowskiej.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za to wyjątkowe spotkanie. Łzy wzruszenia, uśmiechy na twarzach licznie przybyłych widzów i gorące brawa to najpiękniejsze podsumowanie tego pełnego magii popołudnia.