04.12.2013

KONKURS NA RECENZJĘ ROZSTRZYGNIĘTY!

Konkurs na recenzję książki „Moje literackie fascynacje” został zorganizowany przez WiMBP w Gorzowie Wlkp. po raz pierwszy. Mógł wziąć udział w nim każdy członek Dyskusyjnego Klubu Książki z terenu Gorzowa Wlkp. i północnej części województwa.

 

Na konkurs napłynęło ogółem dwadzieścia osiem prac. Oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 15 roku życia (I kategoria) oraz młodzież od 16 roku życia i osoby dorosłe (II kategoria). Jury szczególną uwagę zwracało na ciekawe ujęcie tematu oraz warsztat pisarski. Nie było łatwo wyłonić laureatów. Ocenę utrudniał spory ładunek emocjonalny zawarty w recenzjach, będący odzwierciedleniem prywatnego, niekiedy niemal intymnego odbioru/przeżycia przeczytanej książki.

Jury w składzie: dr Krystyna Kamińska, Anna Królewicz – Spętany i Danuta Zielińska po zapoznaniu się 4 grudnia 2013 roku z pracami konkursowymi postanowiło przyznać:


W I kategorii wiekowej (dzieci i młodzież do 15 roku życia):

I Miejsca (dwa równorzędne):

  • Alicji Paruzel z DKK przy BPMiG w Międzyrzeczu za recenzję książki „Myszy i Koty” Gordona Reece’a (pobierz w PDF)

  • Michałowi Kowalewskiemu z DKK przy BPMiG w Międzyrzeczu za recenzję książki „Gottland” Mariusza Szczygła (pobierz w PDF)

III Miejsca (dwa równorzędne):

  • Natalii Fołta z DKK przy Filii nr 1 WiMBP w Gorzowie Wlkp. za recenzję książki „Charlie” Stephen’a Chbosky’iego (pobierz w PDF)

  • Aleksandrze Kaczmarek z DKK przy BPMiG w Trzcielu za recenzję książki „Nienawiść” Jennifer Brown (pobierz w PDF)

Wyróżnienia (dwa równorzędne):

  • Nikoli Piechockiej z DKK przy BPMiG w Trzcielu za recenzję książki „Przez Ciebie” Emily Hainsworth (pobierz w PDF)

  • Angelice Psarskiej z DKK przy BPMiG w Trzcielu za recenzję książki „Miasto Kości” Cassandry Clare (pobierz w PDF)

 

W II kategorii wiekowej (młodzież od 16 roku życia i osoby dorosłe):

I Miejsce:

  • Wioletcie Kinal z DKK przy BPMiG w Drezdenku za recenzję książki „W dżungli życia” Beaty Pawlikowskiej (pobierz w PDF)

III Miejsca (trzy równorzędne):

  • Barbarze Adamiszyn z DKK przy UTW w Gorzowie Wlkp. za recenzję książki „Miłość z kamienia” Grażyny Jagielskiej (pobierz w PDF)

  • Weronice Mądrawskiej z DKK przy GBP w Zwierzynie za recenzję książki „Dziewczyny z Portofino” Grażyny Plebanek (pobierz w PDF)

  • Danucie Zych z DKK przy BPMiG w Drezdenku za recenzję książki „Od rzezi wołyńskiej do akcji Wisła” Grzegorza Motyki (pobierz w PDF)

 

11 grudnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs połączone z warsztatami z literatury czeskiej
i słowackiej. Wzięło w nim udział ponad trzydziestu moderatorów i członków Dyskusyjnych Klubów Książki. Autorzy najciekawszych recenzji odebrali listy gratulacyjne, nagrody
i upominki.

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

Do pobrania: