Lutowe DKK w Wypożyczalni Głównej

Pokazana jest okładka książki, a w tle widać siedzące przy stole osoby, które biorą udział w spotkaniu DKK.

26 lutego 2024 r. ponownie spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i rozmawialiśmy o książce Chwile wieczności. Okazało się, że nasz klub ciągle przyciąga nowych członków i w tym miesiącu dołączyły do nas 2 osoby. Uwaga!  Jest nas już  łącznie 17 i wszyscy mamy apetyt na więcej ;). Bardzo nas to cieszy i daje więcej motywacji do dalszej pracy.

Książka Chwile samotności  jest o powolnym umieraniu, samotności, utracie miłości i przyjaźni.  Zmusza do refleksji nad życiem i przemijaniem oraz budzi strach przed samotnością i starością. Norweska pisarka krucho, minimalistycznie i czule przekazuje przemyślenia. Chwile samotności to schyłek życia oczami kobiety. Bohaterka analizuje relacje, wybory, wspomina karierę, opisuje swoją codzienność. Książka poruszała i zdaniem niektórych klubowiczek, była bardzo refleksyjna. Ponieważ w naszym klubie spotykają się osoby w różnym wieku, to książka Kjersti  Anfinnsen została przez nas różnie odebrana.

Kolejne spotkanie odbędzie się 25 marca 2024 r. o godz. 16.30 w sali 6. Tym razem porozmawiamy o książce Fotograf utraconych wspomnień Sanaka Hiiragi.