Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Pierwsza lekcja biblioteczna

20.03.2026 r. Filię nr 1 odwiedziła grupa „Jagódki” z Przedszkola Miejskiego nr 20. Wizyta dostarczyła dzieciom wielu nowych wrażeń i cennych doświadczeń. 

Była to wprowadzająca  lekcja biblioteczna, podczas której mali goście poznali zasady zachowania się w bibliotece, dowiedzieli się, jak należy szanować książki, w jaki sposób można odnaleźć interesujące je tytuły oraz na czym polega ich wypożyczanie. W trakcie wizyty przedszkolaki miały również okazję zwiedzić naszą filię i zobaczyć, jak wygląda to miejsce „od środka”.

„Jagódki” z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania „Kicia Kocia w bibliotece” Anity Głowińskiej, a następnie bardzo aktywnie i trafnie odpowiadały na pytania dotyczące treści.

Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło samodzielnie wybrać książeczkę i ją wypożyczyć, co sprawiło im ogromną radość. Mali czytelnicy obiecali, że będą regularnie odwiedzać bibliotekę – trzymamy ich za słowo i już czekamy na kolejne wizyty!

Tekst: Izabela Kryś

Zdjęcia: Ewa Florczak

Galeria zdjęć

Dzieci siedzą w półkolu na dywanie na kolorowych poduszkach. Bibliotekarka czyta im książeczkę. Dzieci oglądają książki ułożone w drewnianych kasetonach. Bibliotekarka tłumaczy, gdzie się znajdują poszczególne bajki. Dzieci stoją w kolejce do wypożyczenia książek. Bibliotekarka siedzi przy komputerze.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności