Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Lubuski Labib

29 października 2025 Biblioteka Pedagogiczna gościła pracowników lubuskich bibliotek z okazji pierwszego lubuskiego zjazdu bibliotekarzy w ramach ogólnopolskich spotkań Stowarzyszenia LABiB. WiMBP w Gorzowie Wlkp. reprezentowały bibliotekarki z Filii nr 1, Filii nr 4, Działu Zbiorów Regionalnych oraz Wypożyczalni Naukowej. Hasło tegorocznych spotkań brzmiało „Dziel się wiedzą, mnóż pomysły” i tak też wyglądało to wydarzenie. 

Uczestnicy wysłuchali prelekcji prezesa Fundacji FRSI, Jacka Królikowskiego dotyczącej wpływu promowania czytelnictwa na społeczeństwo. 

Następnie bibliotekarze mogli podpatrzeć i posłuchać o dobrych inicjatywach w ramach tzw. stolików eksperckich. Gorzowską bibliotekę reprezentowała Magdalena Kubacka, opowiadając o mobilnych lekcjach bibliotecznych oraz o queście – grze terenowej, dzięki której można zwiedzać książnicę we własnym zakresie.

Spotkanie zakończyło się fascynującymi i rozwijającymi warsztatami z zakresu przemówień publicznych i promocji biblioteki, psychologii i kreatywnych rozwiązań.

Galeria zdjęć

Publiczność słuchająca prelekcji Jacka Królikowskiego Bibliotekarze słuchający Magdaleny Kubackiej opowiadającej o queście Zgromadzeni wokół stołów w kształcie litery U uczestnicy warsztatów Agnieszki Kopaczyńskiej-Moskaluk Uczestnicy Lubuskiego BiblioLabu na tarasie Biblioteki Pedagogicznej
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności