Świat kolorów w Oddziale Dziecięcym
Dnia 28.10.2025 r. podczas cyklicznych zajęć ,,Od zabawy i słuchania do czytania’’ przenieśliśmy się do świata pełnego barw. Na rozgrzewkę każde z dzieci powiedziało w jakim kolorze ma dzisiaj ubranie. Następnie maluszki wysłuchały książeczki pt.: ,,A kuku! Kolory’’, której bohaterami były zwierzęta mieszkające w kolorowym miasteczku. Lektura zawierała duże okienka, a mali słuchacze nazywali elementy obrazków i ćwiczyli rozpoznawanie podstawowych kolorów.
Po wysłuchaniu książki przeszliśmy do wielu zabaw ruchowych. Dzieci segregowały pomponiki, odkładały piłeczki na chustę oraz szukały ukrytych przedmiotów w różnych odcieniach. Wspólnie barwiliśmy wodę pomalowanymi wcześniej wacikami oraz układaliśmy kolorowe patyczki według wzoru. Ze spotkania każdy z uczestników wyszedł z własnoręcznie wykonaną tęczą.
Tekst: Angelika Figmąka
Zdjęcia: Kinga Narożniak

