Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Z wizytą u Plastusia

27 października 2025r. oddział dziecięcy w Filii nr 1 odwiedziła grupa „Jeżyki” z Przedszkola Miejskiego nr 17. 

Pięciolatki wysłuchały fragmentu „Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej i poznały historię naszego sympatycznego patrona. Po lekturze wszyscy znali już  imię dziewczynka, która ulepiła Plastusia, jego wygląd, upodobania oraz gdzie i z kim mieszkał. Dzieci dowiedziały się również jakich przyborów szkolnych używali kiedyś uczniowie, a także dlaczego czasem atrament lubił płatać figle w zeszytach. 

Następnie „Jeżyki” odbyły podróż między regałami, wybierając i oglądając książeczki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się komiksy i bajki Disney’a. Spotkanie zakończyliśmy kolorowaniem i prezentacją wielobarwnych podobizn naszego bohatera.

Tekst: Izabela Kryś

Zdjęcia: Jolanta Karaśkiewicz

Galeria zdjęć

Bibliotekarka oprowadza dzieci po bibliotece. Grupa stoi między regałami z książkami. Dzieci oglądają komiksy rozłożone na dywanie oraz wybierają książeczki z kasetonów. Dzieci kolorują podobizny Plastusia, a następnie prezentują wykonane prace.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności