Z wizytą u Plastusia
27 października 2025r. oddział dziecięcy w Filii nr 1 odwiedziła grupa „Jeżyki” z Przedszkola Miejskiego nr 17.
Pięciolatki wysłuchały fragmentu „Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej i poznały historię naszego sympatycznego patrona. Po lekturze wszyscy znali już imię dziewczynka, która ulepiła Plastusia, jego wygląd, upodobania oraz gdzie i z kim mieszkał. Dzieci dowiedziały się również jakich przyborów szkolnych używali kiedyś uczniowie, a także dlaczego czasem atrament lubił płatać figle w zeszytach.
Następnie „Jeżyki” odbyły podróż między regałami, wybierając i oglądając książeczki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się komiksy i bajki Disney’a. Spotkanie zakończyliśmy kolorowaniem i prezentacją wielobarwnych podobizn naszego bohatera.
Tekst: Izabela Kryś
Zdjęcia: Jolanta Karaśkiewicz
