Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Zima – zajęcia dla przedszkolaków w Oddziale Dziecięcym

Dnia 02.02.2026 roku w Oddziale Dziecięcym odbyły się zajęcia dla dzieci z Przedszkola Niepublicznego Akademia Smyka w Gorzowie Wielkopolskim. Było mroźnie, śnieżnie i zimowo! Pani Zima zostawiła nam bowiem tajemniczy list wraz z instrukcjami potrzebnymi do wykonania zadań plastycznych, ruchowych i manualnych. 

Po wysłuchaniu krótkiej książki pt.: „A kuku! Zima w lesie” R. Finch przenieśliśmy się do zimowego świata przygody. Dzieci slalomem przebiegały między bałwankami, skakały po krach i karmiły głodnego Olafa z Krainy Lodu. Przedszkolaki przywołały również śnieg, wykonując dużą śnieżynkę z kubeczków i mniejsze, drobniejsze z patyczków oraz wypełniając watą szklane bałwankowe butelki. Uczestnicy zajęć pomogli odnaleźć reniferom zaginione nosy oraz ułożyć zimowe ubrania według wzorów i kolorów.  Dzieci pozbierały też parami ciepłe skarpety i zawiesiły je na sznurkach.

Na zakończenie zajęć każde dziecko wykonało zakładkę z uroczymi pingwinkami idealną do zimowej książki czytanej w cieple domowego ogniska.

Tekst: Kinga Narożniak

Zdjęcia: Angelika Figmąka, Kinga Narożniak

Galeria zdjęć

Bibliotekarka czyta dzieciom książkę z otwieranymi okienkami. Zimowa zakładka do książki wykonana podczas zajęć. Dzieci szukają pomponów w pojemniku z fasolką. Dziewczynka przykłada elementy odzieży według wzoru i koloru .
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności