Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Witajcie w naszej bajce, czyli pierwsza wizyta w bibliotece

Dnia 16.09.2025 r. w Oddziale Dziecięcym odbyła się pierwsza lekcja biblioteczna po wakacyjnej przerwie. Tym razem gościłyśmy u nas grupę trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Niedźwiedzia Wojtka w Ulimiu. Przygodę rozpoczęliśmy od krótkiej wycieczki pomiędzy regałami pełnymi książek oraz od zapoznania się z ofertą kulturalną naszego działu. 

Następnie uczniowie wysłuchali ciepłej, zabawnej i pięknie ilustrowanej książki pt.: „Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek" Emily MacKenzie, dzięki której dowiedzieli się, że wspólne czytanie to świetna rozrywka. Nasi goście poznali także zasady panujące w bibliotece oraz czerpali wiedzę na temat odpowiedniego obchodzenia się z wypożyczonymi książkami. 

Potem przeszedł czas na poznanie naszej biblioteki od nieco innej strony. Dzieci wcieliły się w rolę bibliotekarzy i miały za zadanie dostarczyć książkowe zamówienia do punktu obsługi czytelnika a także odłożyć książki na półki w odpowiednich kolorach. Na uczniów czekał także quiz sprawdzający ich wiedzę na temat literatury oraz praca plastyczna w postaci uroczej żabki. 

Mamy nadzieję, że grupa z Ulimia będzie miło wspominać czas spędzony w Oddziale Dziecięcym, a wykonane zakładki do książki staną się świetną pamiątką.

Tekst: Kinga Narożniak

Zdjęcia: Angelika Figmąka, Kinga Narożniak, Nataliia Zhmurkova

Galeria zdjęć

Chłopiec przykleja elementy do papierowej zakładki w kształcie żabki. Na pierwszym planie plansza z napisem: Stanowisko 2 - obsługa czytelników. W tle dzieci pokonujące tor przeszkód. Uczniowie siedzą przy stołach i rozwiązują quiz o książce. Na stołach tabliczki z nazwami grup.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności