Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Sportowcy na start!

W dniu 10 kwietnia 2026r. do Ośrodka Integracji i Aktywności zawitali podopieczni Szkoły Podstawowej nr 18 przy Zespole Kształcenia nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim.

Dzisiejsze spotkanie z cyklu „W krainie baśni i bajek” upłynęło pod hasłem Igrzysk Olimpijskich. Pierwszy do sportowej rywalizacji ruszył Reksio – przeczytaliśmy głośno jedno z opowiadań pt. „Podwórkowa olimpiada” z książki Marii Szarf „Dobranocka wszech czasów: najlepsze przygody”. Naszą wiedzę o dyscyplinach sportowych pogłębiliśmy dzięki kilku ilustracjom ze „Sport to jest to” O.Könnecke.

Nie zabrakło również dawki wiedzy wprost ze źródła. Obejrzeliśmy filmik Polskiego Komitetu Olimpijskiego pt. „Igrzyska olimpijskie w każdej szkole”. Tak dotarliśmy do symboli IO i jeden z nich wykonaliśmy własnoręcznie – flagę, której kolory nie są już dla nas tajemnicą.

Następnie ruszyliśmy do zabawy ruchowej i dzielnie dopingowaliśmy każdego uczestnika. Na finiszu nie zabrakło oczywiście uroczystego wręczenia medali – oczywiście tylko złotych, bo już samo stanięcie do zawodów jest mistrzostwem!

Tekst: Sandra Szczudło-Ziemianin

Foto: Beata Toruńska, Krzysztof Szymkowiak

 

Galeria zdjęć

dziecko i nauczycielka przy stole wykonują zadanie dwójka chłopców rysuje grupa dzieci wykonuje zadanie ruchowe
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności