Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

„Sto kwiatów” w Filii nr 1

21 października 2025 r. w Filii nr 1 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.  Omawialiśmy poruszającą powieść japońskiego pisarza  i producenta filmowego zarazem, Genki Kawamury „Sto kwiatów”. Jest to jedna z takich książek, które z czasem przynoszą nowe refleksje. Genka Kawamura opisując historię zwykłych ludzi, ich codzienne problemy stworzył swoistą metaforę, alegorię przemijania. Tak jak i kwiaty w wazonie nie są wieczne i usychają, tak i my upadamy, i podnosimy się po raz kolejny. Ta piękna, melancholijna opowieść o samotności, muzyce, macierzyństwie i miłości sprowokowała ożywioną dyskusję o chorobach cywilizacyjnych, problemach i sposobach ich pokonywania. 

Książka jest nie tylko wzruszająca, ale też pouczająca. Dylematy Izumiego dotyczą wielu osób, które zmagają się z przebaczeniem rodzicom i ich nieuleczalną chorobą.

„Sto kwiatów” to druga książka napisana przez Genki Kawamurę, autora rewelacyjnej powieści „A gdyby tak ze świata zniknęły koty”. 

Polecamy!

 

 

Galeria zdjęć

Klubowiczki DKK rozmawiające o książce. Klubowiczki DKK rozmawiające o książce.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności