Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Jad, który w nas płynie

W jesienne piątkowe popołudnie, 17 października 2025 roku w Filii nr 1 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Tematem rozmowy była powieść „Jad, który w nas płynie” Edyty Prusinowskiej – polskiej autorki i blogerki, która ma w sieci wielu fanów, a jej kanał na YouTube subskrybują tysiące użytkowników.

Omawiana książka to kontynuacja bestsellerowej „Krwi, która nas dzieli” z gatunku fantasy z motywem wampirów. Druga część, podobnie jak pierwsza, jest pełna mroku, napięcia, emocjonalnych rozterek oraz plot twistów!

Po bardzo niebezpiecznej akcji ratunkowej Henry’ego, zmierzeniu się z przeszłością przez Erin oraz nowymi wyzwaniami Dakoty, bohaterowie stają przed trudnymi wyborami i konsekwencjami swoich działań.

Klubowiczki dyskutowały o relacjach i zależnościach oraz wewnętrznych konfliktach i problemach postaci. Następnie używając porównań, epitetów oraz przenośni scharakteryzowały wybranych bohaterów – tak oto Lucy stała się spragnioną uwagi chihuahuą, Erin ćmą, która leci do ognia, a Ambrose przebiegłym lisem. Nie mogło też zabraknąć stałego punktu DKK – kalamburów. Na zakończenie uczestniczki zaprojektowały okładki do trzeciej części cyklu, uzasadniając dlaczego wybrały daną postać na obwolutę. Zapisały również możliwe scenariusze i pomysły na wydarzenia w ostatniej części trylogii i mają zamiar sprawdzić za rok, ile z nich dobrze wytypowały.

Tekst: Izabela Kryś

Zdjęcia: Izabela Kryś, Ewa Florczak

Galeria zdjęć

Pięć klubowiczek wraz z moderatorką siedzi przy stole. Dziewczyna w białej bluzce rozpisuje na kartce motyw z książki, reszta uważnie patrzy. Klubowiczki grają w kalambury. Cztery nastolatki siedzą przy stole, a piąta stoi i pokazuje. Uczestniczki projektują okładki do trzeciej części cyklu.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności