Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Spotkanie DKK dla dzieci w Filii nr 4

9 lutego 2026r. w Filii nr 4 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tematem dyskusji była książka „Kocia Szajka i zaginione bajki” autorstwa Agaty Romaniuk. 

Jest to pozycja wchodząca w skład serii detektywistycznej dla dzieci, łącząca kryminalną intrygę z pełnym przygód humorem. Tym razem główni bohaterowie, czyli koty: Komandos, Morfeusz, Bronka, Piksel 1, Piksel 2 oraz Precelek wyruszają do Bielska – Białej w poszukiwaniu sprawcy kradzieży bajek z Reksiem w Studiu Filmów Rysunkowych. 

W tej części Kocia Szajka działa niezwykle profesjonalnie, przesłuchuje świadków, analizuje tropy, co sprawia, że jest to angażująca przygoda nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców, którzy pamiętają kultowego Reksia. 

Jest to lekka, wciągająca powieść detektywistyczna, która rozwesela, angażuje wszystkie zmysły, rozwija wyobraźnię  oraz uczy myślenia logicznego i spostrzegawczości.

 

W drugiej części spotkania uczestniczki wykonały własne kocie maski, nawiązujące do bohaterów Kociej Szajki.

 

Następne spotkanie obędzie się 16 marca 2026 r. o godzinie 15.30.

 

Serdecznie zapraszamy !!!

 

Tekst: Marcelina Mierzejewska
Foto: Anna Jankowska

Galeria zdjęć

Zdjęcie przedstawia omawianą książkę. Praca twórcza przy stole. Efekt końcowy pracy plastycznej.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności