Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Zimowa lekcja biblioteczna w Oddziale Dziecięcym

Dnia 10.12.2025 r. wraz z zimowym podmuchem wiatru przybyła do nas grupa czterolatków z Przedszkola Miejskiego nr 23 w Gorzowie Wielkopolskim. Dzieci zapoznały się ze specjalnym listem zostawionym w Oddziale Dziecięcym przez Panią Zimę, z którego dowiedziały się, że czekają na nich specjalne zadania do wykonania.

Za sprawą krótkiej książki pt.: „A kuku! Zima w lesie” autorstwa R. Finch przenieśliśmy się wspólnie do krainy pełnej śniegu i lodu. Przedszkolaki sprawnie odpowiedzieli na zimowe zagadki oraz dzielnie pokonali tor przeszkód pełen zimowych wyzwań. Następnie nakarmili Olafa z Krainy Lodu, przyozdobili choinki, dorobili brodę Świętemu Mikołajowi oraz powiesili zimowe skarpety na sznurkach.

Na koniec lekcji bibliotecznej przedszkolaki wykonały pamiątkową kartkę z bałwankiem i świątecznymi życzeniami, którą będą mogły niebawem podarować swoim bliskim.

 

Tekst: Kinga Narożniak
Zdjęcia: Nataliia Zhmurkova

Galeria zdjęć

Dziewczynka karmi Olafa piłeczkami pingpongowymi. Na stole trzy sztuczne bałwanki. W tle dzieci Dłonie dziecka przewlekające włóczkę imitującą brodę Świętego Mikołaja Dzieci ubierają filcową choinkę.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności