Zima. Lekcja biblioteczna w Oddziale Dziecięcym
Nadszedł grudzień a wraz z nim kolejne lekcje biblioteczne w Oddziale Dziecięcym. Dnia 01.12.2025 r. odwiedziła nas grupa sześciolatków z Przedszkola Miejskiego nr 14, która miała okazję przenieść się do krainy zimy.
Na początku spotkania dzieci wysłuchały specjalnego listu zostawionego dla nich przez Panią Zimę oraz rozwiązały zagadki nawiązujące do tematu lekcji bibliotecznej. Za sprawą uroczej książki pt.: „Niezwykły zimowy dzień” E. Wheeler przedszkolaki przeniosły się do świata pełnego zimowej zabawy – zjeżdżania na sankach, jazdy na łyżwach czy robienia ciasteczek w domowym zaciszu.
Dzieci nakarmiły Olafa z Krainy Lodu, wykonały śnieżynkę z kubeczków oraz pokonały tor przeszkód omijając bałwanki i skacząc po krach. Następnie ubrały choinkę, dorobiły brodę Świętemu Mikołajowi, a także dobrały w pary kolorowe zimowe skarpety i powiesiły je na sznurkach. Było mroźnie i zimowo!
Na koniec lekcji bibliotecznej przedszkolaki wykonały pamiątkową kartkę z bałwankiem i świątecznymi życzeniami, którą będą mogły niebawem podarować swoim bliskim.
Tekst: Kinga Narożniak
Zdjęcia: Angelika Figmąka, Kinga Narożniak, Nataliia Zhmurkova

