Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Witajcie w naszej bajce

3 października 2025 r. Oddział Dziecięcy otworzył drzwi do bajkowej krainy, witając uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Niedźwiedzia Wojtka w Ulimiu.

Pod drzewem bibliotecznym rozpoczęła się niezwykła podróż – dzieci rozwiązywały zagadki, odkrywały tajemnice książek i wysłuchały opowieści pt.: Najwyższa wieża z książek. To właśnie ona stała się kluczem do rozmowy o świecie biblioteki, zasadach korzystania i troski o książki.

Uczniowie zajrzeli też za kulisy – dzięki filmikowi dowiedzieli się, jak powstaje książka, a następnie poznali bogaty księgozbiór Oddziału Dziecięcego. 

W zabawach ruchowych zamienili się w bibliotekarzy, dostarczając zamówienia czytelnikom, łowili książki na wędki oraz wykonywali różne aktywności, które wesoło łączyły ruch z tematyką czytelniczą.

Na zakończenie dzieci stworzyły zakładki, które zabrały ze sobą jako pamiątkę wizyty.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, ze mali uczestnicy lekcji już wkrótce dołączą do grona stałych czytelników Oddziału Dziecięcego.

 

Tekst: Nataliia Zhmurkova

Zdjęcia: Angelika Figmąka, Kinga Narożniak

 

Galeria zdjęć

Dzieci słuchają książki czytanej przez bibliotekarkę Bibliotekarka oprowadza dzieci po wypożyczalni dla dzieci. Dziewczynka szuka różnic na wydrukowanych obrazkach. Dzieci pokonują tor przeszkód.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności