Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Witajcie w naszej bajce. Lekcja biblioteczna dla PM nr 23

13 października 2025 r. Oddział Dziecięcy gościł kolejną grupę przedszkolaków, tym razem z Przedszkola Miejskiego nr 23. 

W przyjaznej, ciepłej atmosferze dzieci dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki, do czego służy karta biblioteczna i dlaczego książki wymagają troskliwej opieki. W czasie krótkiej wycieczki po Oddziale Dziecięcym przedszkolaki oglądały kolorowe półki, poznawały różne rodzaje książek i chętnie opowiadały o swoich ulubionych lekturach.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały pięknej opowieści pt.: „Najwyższa wieża z książek” i chętnie odpowiadały na pytania zastanawiając się, jakie korzyści przynosi czytanie.

Dzięki filmikowi edukacyjnemu dowiedziały się również, jak powstaje książka – od pierwszego pomysłu po gotowy egzemplarz. 

Nie zabrakło także zabawy. Maluchy z radością brały udział w ruchowych aktywnościach inspirowanych książkami. Na zakończenie każde dziecko wykonało własną jesienną zakładkę do książki ozdobioną dyniami i kolorowymi liśćmi.

Dziękujemy za ciepłe spotkanie i czekamy na kolejną wizytę małych czytelników.

Tekst i zdjęcia: Nataliia Zhmurkova

Galeria zdjęć

Bibliotekarka czyta książkę przedszkolakom zgromadzonym pod bibliotecznym drzewem. Na pierwszym planie ilustracja kota śpiącego na książkach oraz talerzyk z niebieskimi obrazkami w kształcie książek. W tle biegające dzieci. Na pierwszym planie książki oraz plakat z nazwą: „Stanowisko 1. Realizacja zamówień”. W tle dzieci pokonujące tor przeszkód. 1.	Na pierwszym planie książka pt. „Stella, Pikuś i skarby” oraz zakładka w jesienne wzory. W tle dzieci tworzące własne zakładki.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności