Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Witajcie w naszej bajce. Lekcja biblioteczna dla PM nr 12

10 października 2025 r. w Oddziale Dziecięcym zapanowała prawdziwie bajkowa atmosfera. Odwiedziły nas po raz pierwszy czterolatki z Przedszkola Miejskiego nr 12, które przy okazji zaprezentowały swoją barwną wystawę prac plastycznych pt.: Jesień w słoiku. 

Spotkanie rozpoczęło się pod drzewem bibliotecznym, gdzie maluchy rozwiązywały książkowe zagadki. Następnie wspólnie wysłuchały opowieści pt.: Najwyższa wieża z książek, która stała się inspiracją do rozmowy o tym, jak korzystać z biblioteki, na jakich zasadach wypożyczać oraz jak dbać o książki.

Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak powstaje książka – dzieciom był wyświetlany filmik o tej tematyce. Potem maluchy wyruszyły na krótką wycieczkę po Oddziale Dziecięcym. Z zainteresowaniem zaglądały między regały, poznając różne działy biblioteki, kącik dla najmłodszych czy półkę z nowościami. Dzieci oglądały kolorowe okładki i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami o ulubionych książkach.

Następnie maluchy z entuzjazmem uczestniczyły w zabawach ruchowych inspirowanych tematyką czytelniczą, a na zakończenie każde dziecko wykonało pracę plastyczną.

Dziękujemy za pełne radości spotkanie i zapraszamy do nas po swoje pierwsze wypożyczone książki.

Tekst: Nataliia Zhmurkova

Zdjęcia: Kinga Narożniak

Galeria zdjęć

Bibliotekarka czyta książkę przedszkolakom zgromadzonym pod bibliotecznym drzewem. Wystawa „Jesień w słoiku” grupy Biedronek z PM nr 12 w Gorzowie Wielkopolskim. Grupa dzieci wraz z bibliotekarką oglądają regał przeznaczony Harremu Potterowi. Na pierwszym planie książki oraz plakat z nazwą: „Stanowisko 2. Obsługa czytelników”. W tle dzieci pokonujące tor przeszkód.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności