Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Wiosenne przebudzenie w Filii nr 14

„Wiosenne przebudzenie”, właśnie pod takim hasłem 24 marca 2026 roku odbyły się zajęcia w Bibliotece Koszałka-Opałka dla grupy z PM 23. Spotkanie rozpoczęliśmy oczywiście od rozmowy, w jaki sposób nasi goście przywitali jedną z piękniejszych pór roku, jaką jest wiosna.

 

Następnie dzieci wysłuchały bajeczki pt. „Wiosna” Karoliny Górskiej. Jest to opowiadanie o samochodziku Franku, który wyruszył w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Skupienie podczas słuchania bajeczki było niesamowite, dlatego dzieci świetnie poradziły sobie z odpowiedziami na pytanie „co widział Franek podczas wycieczki?”.

 

Na naszym spotkaniu nie zabrakło też zabaw. Przedszkolaki udekorowały kolorowymi kwiatkami i motylkami Panią Wiosnę, a na zakończenie zajęć przy akompaniamencie piosenki „Maszeruje Wiosna”, zasadziły cebulkę we własnoręcznie udekorowanej doniczce, z której wyrósł piękny żółty tulipanek.

 

Dziękujemy bardzo za miły, pełny uśmiechów, wspólnie spędzony czas.

 

Tekst: Anna Florczak
Zdjęcia: Cecylia Marcyniuk, Patrycja Malczewska

Galeria zdjęć

Kolaż zdjęć - Dzieci przyczepiają do planszy z Panią Wiosną papierowe kwiaty i motyle Kolaż zdjęć - Przy stolikach dzieci wykonują pracę plastyczną
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności