Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Wierszobranie

20.03.2026 r.Willi Hansa Lehmanna odbyła się trzecia odsłona Wiosennego Wierszobrania – konkursu poetyckiego zrzeszającego lubuskich literatów w ramach twórczego przywitania wiosny. Motywem tegorocznej edycji było „kiełkowanie”, a rywalizację oparto na cytatach z wierszy Ireneusza K. Szmidta. Wydarzenie poprowadzone zostało przez Agnieszkę Kopaczyńską-Moskaluk, prezeskę gorzowskiego oddziału Związku Literatów Polskich oraz Sławomira Szenwalda, dyrektora gorzowskiej Książnicy.

 

Uczestnicy zaprezentowali liryki inspirowane fragmentami wierszy Wiosna, Ja, dąb oraz Na urodziny córeczki autorstwa Ireneusza K. Szmidta – gorzowskiego literata, reżysera, dramaturga, a także założyciela i prezesa gorzowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Prezentacja wierszy dostarczyła słuchaczom wielu emocji dzięki różnorodnej tematyce – od śmiechu po łzy wzruszenia. Wieczór umilił występ akordeonisty Dawida Gigoły.

 

Zebrani wytypowali laureatów drogą tajnego głosowania, i uhonorowali następujące osoby:

I miejsce – Edyta Plucińska,

II miejsce – Igor Klityński,

III miejsce – Aneta Długołęcka.

 

Wieczór upłynął w kameralnej i sympatycznej atmosferze, a każdy z uczestników konkursu został obdarowany skromnym upominkiem.

 

Tekst: Gabriela Rodak
Fot.: Magdalena Kubacka

Galeria zdjęć

Wierszobranie 1: Dawid Gigoła gra na akordeonie. Wierszobranie 2: Janina Jurgowiak przemawia do mikrofonu, obok niej siedzą Sławomir Szenwald oraz Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk. Wierszobranie 3: Dyrektor WiMBP Sławomir Szenwald oraz prezeska ZLP Agnieszka-Kopaczyńska-Moskaluk przemawiają do widowni.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności