Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Warszawska promocja tomiku „Niebo pękało sierpniem”

W dniach 22-23 października 2025r. odbył się wyjazd do Warszawy, gdzie w siedzibie Związku Literatów Polskich - Zarząd Główny Warszawa, mieszczącym się w Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu 87/89 doszło do wyjątkowego spotkania autorskiego z Krystyną Woźniak – poetką i autorką tomiku „Niebo pękało sierpniem”, wydanego w 2024 roku.

Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego padło wiele potrzebnych słów dotyczących powstania tomiku. Spotkanie otworzył prezes ZLP (Związek Literatów Polskich) – Marek Wawrzkiewicz oraz prezes RSTK – Czesław Ganda.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Gorzowie Wielkopolskim, którego współorganizatorem była m.in. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim. Oprawę muzyczną zapewnili: Stanisław Dobrzański – akordeon, Jacek Kostyszak – gitara, Marzena Szumlańska - Śron – śpiew. Ich występy stworzyły poruszającą atmosferę, idealnie współgrającą z tematyką spotkania i poezją Krystyny Woźniak.

Spotkanie zakończyło się rozmowami z autorką oraz możliwością uzyskania autografu. Dla wielu uczestników było to cenne doświadczenie w dziedzinie historii i kultury, a także okazja do zetknięcia się z żywym słowem poetyckim, które nie pozwala zapomnieć o bohaterach z przeszłości.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Szymkowiak

Galeria zdjęć

Prezes RSTK – Czesław Ganda przemawia przez mikrofon. W tle prezentacja multimedialna, wraz z wyświetlanym na ekranie plakatem. Autorka tomiku poetyckiego – Krystyna Woźniak czytająca wiersze. Na fotografii widoczni są również pozostali występujący. Marzena Szumlańska-Śron wykonująca przez mikrofon utwory. Na fotografii widoczni są również pozostali występujący.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności