Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Spotkanie z przyrodą Parku Narodowego „Ujście Warty”

16 października 2025 r. w sali nr 8 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie edukacyjne dla młodzieży, poświęcone przyrodzie Parku Narodowego „Ujście Warty”.

Spotkanie poprowadziła Agnieszka Mielczarek – kierownik zespołu ds. edukacji, pracownik Parku Narodowego „Ujście Warty”.

Uczniowie z Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wielkopolskim poznali bogactwo flory i fauny tego niezwykłego obszaru, będącego jednym z kilku najważniejszych miejsc lęgowych ptaków w Polsce.

Nie zabrakło zdjęć i filmów ukazujących piękno krajobrazów Ujścia Warty – rozlewisk, łąk i trzcinowisk.

Spotkanie było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o polskiej przyrodzie oraz do refleksji nad tym, jak każdy z nas może przyczynić się do jej ochrony.

Pani Agnieszka przygotowała niespodziankę dla uczestników wykładu: uczniowie mogli wziąć udział w konkursie, w którym główną nagrodą był kalendarz Parku Narodowego „Ujście Warty” z pięknymi fotografiami przyrodniczymi.

 

Tekst i zdjęcia:  Katarzyna Patyk

Galeria zdjęć

Prowadząca Agnieszka Mielczarek opowiada młodzieży o historii Parku Narodowego „Ujście Warty” Slajd -  „Ornitovo w Słońsku” Slajd  - „Ptaki – gęś tundrowa”
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności