Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Pory roku: zima

4 lutego 2026 r. kolejna grupa przedszkolaków wyruszyła w zimową podróż przez zaśnieżony las. Na dobry początek dzieci przyglądały się ilustracjom o zimowej tematyce i wyszukiwały wspólne elementy zamieszczone na obrazkach. Nie zabrakło również zimowych zagadek, z którymi mali uczestnicy poradzili sobie znakomicie.

 

Następnie przedszkolaki wysłuchały książki „A kuku! Zima w lesie”. Otwierane okienka skrywały mnóstwo ciekawostek o leśnych zwierzętach i ptakach oraz o tym, jak radzą sobie podczas zimowych dni. Każda strona przynosiła nowe odkrycia i wzbudzała ciekawość przedszkolaków.

 

Po czytaniu dzieci otrzymały zadania od samej Pani Zimy. Nakarmiły głodnego Olafa, posegregowały zimowe ubrania i skarpetki w różnorodne wzory, wspólnie stworzyły duży płatek śniegu, odszukały zagubione nosy reniferów, a na koniec wzięły udział w radosnej bitwie na śnieżki.

 

W finałowej części zajęć przedszkolaki wykonały zakładki z zabawnymi pingwinkami w czapeczkach – zimową pamiątkę, która będzie im przypominać o tej książkowej przygodzie w Oddziale Dziecięcym.

 

Tekst: Nataliia Zhmurkova
Zdjęcia: Kinga Narożniak

Galeria zdjęć

Dziecko ogląda obrazek z reniferem. Dziecko układa puzzle z kompletem zimowych ubrań. Dzieci układają na podłodze białe kubeczki, powtarzając kształt dużego płatka śniegu. Książka pt. „Maluchy z krainy śniegu” oraz zakładka z pingwinkami.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności