Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Pluszowe przygody

W dniu 15 kwietnia 2026r. w Ośrodku Integracji i Aktywności gościliśmy uczniów z Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Gorzowie Wielkopolskim na kolejnych zajęciach z cyklu „Książkowych przygód czas”.

Nasze pluszowe przygody rozpoczęliśmy oczywiście od lektury książki. Tym razem była to pozycja autorstwa Astrid Desbordes pt. „Coś”.

Tytułowe „Coś” okazało się wcale niestrasznym, wcale niegroźnym, za to przemiłym i puszystym stworzeniem, z którym główni bohaterowie opowieści nawiązali nić przyjaźni, choć na początku wcale się na to nie zapowiadało…

A skoro „Coś” okazało się  takie milutkie, to postanowiliśmy własnoręcznie zrobić dla siebie jego odpowiednik z kolorowej włóczki. Powstały piękne, idealne do przytulania „Cosie”.

Jesteśmy pewni, że wszyscy bawili się wyśmienicie!

Tekst: Sandra Szczudło-Ziemianin

Foto: Krzysztof Szymkowiak

Galeria zdjęć

Uczniowie i nauczycielki oglądają okładkę książki, bibliotekarka czyta opowieść Przy stole stoi bibliotekarka i pkazuje maskotkę z włóczki, przy stole siedzą uczniowie W trakcie warsztatów bibliotekarka pokazuje, jak wykonać maskotkę
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności