Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Jesienna lekcja biblioteczna w Oddziale Dziecięcym

Dnia 20.10.2025 r. odbyła się jesienna lekcja biblioteczna w Oddziale Dziecięcym. Naszymi gośćmi była pierwsza klasa ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Gorzowie Wielkopolskim. Jak zwykle zaczęliśmy od krótkiego wprowadzenia do tematu, czyli zagadek oraz ciekawostek. Nie zabrakło również książki! Tym razem wybrałyśmy fragmenty pozycji „Bądź przy mnie zawsze” Anny Paszkiewicz, czyli uroczej i pełnej pięknych ilustracji opowieści o wiewiórce Kitce.

Uczniowie pokonali tor przeszkód pełen kałuż i liści, który zaprowadził ich do pani Jesieni. Następnie dzieci pomagały jeżom odnaleźć swoje kolce, segregowały jabłka według kolorów, zbierały kasztany dla wiewiórki oraz tworzyły kolorowe liście.

Na koniec nasi goście wykonali jesienne drzewo z papieru, które będzie stanowić piękną pamiątkę po dzisiejszej wizycie w bibliotece. 

Życzymy Wam pięknej jesieni pełnej słonecznych dni!

Tekst: Kinga Narożniak

Zdjęcia: Angelika Figmąka, Kinga Narożniak

Galeria zdjęć

Na stole jeżyki z plasteliny i słonecznika zrobione przez dzieci. Dzieci na jesiennej lekcji bibliotecznej wykonują pracę. Bibliotekarka czyta dzieciom książkę. Dzieci słuchają.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności