Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Jesień. Lekcja biblioteczna dla PM 6

W piątkowy poranek, 21 listopada 2025 r., Oddział Dziecięcy rozpoczął dzień wyjątkowym spotkaniem z najmłodszymi czytelnikami. Odwiedziły nas maluszki z PM nr 6, by wspólnie odkrywać uroki jesieni.

 

Zajęcia rozpoczęliśmy głośną lekturą książki „Wszystko będzie dobrze”. Jej otwierane okienka przyciągnęły uwagę dzieci i wywołały szerokie uśmiechy. Rozmawialiśmy o jesiennych zmianach w przyrodzie — o tym, dlaczego liście spadają z drzew, jak zwierzęta przygotowują się do zimy oraz jakie barwy kojarzą się z tą porą roku.

 

Po części edukacyjnej przyszedł czas na zabawę i twórcze działania. Dzieci ozdabiały filcowe drzewka, przyczepiały listki na spódnicy Pani Jesień, wykonywały własne kolorowe liście oraz z entuzjazmem pokonywały jesienny tor przeszkód. Na zakończenie udekorowały dynie, wykazując się niezwykłą kreatywnością.

 

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne przygody z książką.

 

Tekst: Angelika Figmąka 
Zdjęcia: Nataliia Zhmurkova 

Galeria zdjęć

Bibliotekarka czyta dzieciom książkę. Przedszkolaki wypełniają drzewko pofarbowanym ryżem, fasolą i makaronem. Dzieci doczepiają listki do spódnicy Pani Jesień. Praca plastyczna – dynia.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności