Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

GlassArt

14 maja 2026 roku w Filii nr 1 odbyły się wyjątkowe warsztaty malowania na szkle – GlassArt, zorganizowane w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Spotkanie było okazją do twórczego spędzenia czasu w miłej i inspirującej atmosferze.

Podczas zajęć stworzyłyśmy niepowtarzalne, kolorowe dekoracje inspirowane literaturą, naturą oraz magią opowieści ukrytych w książkach. Każda z uczestniczek mogła odkryć w sobie artystyczną duszę, zrelaksować się i spojrzeć na bibliotekę z zupełnie nowej perspektywy. Nie było potrzebne doświadczenie – wystarczyła odrobina chęci, wyobraźni i otwartość na zabawę kolorem.

Warsztatom towarzyszyła serdeczna, pełna ciepła atmosfera. Przy filiżance pysznej herbaty rozmawiałyśmy, poznawałyśmy się i dzieliłyśmy swoimi historiami. Każda z uczestniczek powiedziała coś o sobie, dzięki czemu spotkanie miało nie tylko artystyczny, ale również integracyjny charakter.

Czas upłynął niezwykle szybko, a efektem wspólnej pracy były małe, niepowtarzalne dzieła sztuki, które na długo pozostaną piękną pamiątką tego wyjątkowego popołudnia.

Tekst i zdjęcia: Izabela Kryś

Galeria zdjęć

Uczestniczka zajęć wykańcza swoja pracę, na której widnieją witrażowe kwiaty. Na stole stoją słoiczki z kolorowymi farbami. Na pudełkach z farbami stoi słoiczek pomalowany w witrażowe serduszka. Po prawej stronie znajduje się bukiet fioletowego bzu w kryształowym wazonie, a w tle – plakat XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Dziewczyna maluje szklaną butelkę. Na stole obok niej znajdują się tubki i słoiczki z farbami oraz filiżanka z herbatą, a w oddali – wazon z bzem. Uczestniczka warsztatów maluje słoiczek.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności