Logo Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie

Budowanie wsparcia w przyjaźni

Kiedy się śmieję, ty się śmiejesz, kiedy płaczę, ty mnie pocieszasz.
Razem pokonujemy wszystkie trudy. To przyjaźń.

3 lutego 2026 r., w Ośrodku Integracji i Aktywności, w ramach zajęć biblioterapeutycznych, odbyło się spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 14 z Gorzowa Wielkopolskiego. 

Zajęcia na podstawie ciepłej i wzruszającej historii Pani Borsukowej i Lulka z książki Marianne Dubuc – Droga na górę, nie tylko miały na celu rozwijanie umiejętności literackich, ale przede wszystkim wspieranie wzajemnych relacji i rozwijanie postaw empatycznych.

Jednym z zadań było zbudowanie „Wieży przyjaźni”, współpracując, by budowla się nie przewróciła. Zabawa ta miała na celu docenienie współpracy i doświadczenia innych, a także tego, że działając w grupie możemy więcej osiągnąć.

Uczestnicy zyskali świadomość, że troska i pomoc wobec innych mają kluczowe znaczenie dla tworzenia silnych więzi społecznych oraz budowania zaufania i wzajemnego szacunku.

Tekst. Beata Toruńska

Foto. B. Toruńska, K. Szymkowiak

Galeria zdjęć

Wieża z drewnianych klocków, obok stoi książka, w tle kolorowe pufy.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności