Biblioteczny Klub Filmowy w październiku
13 października 2025r. w Oddziale Zbiorów Audiowizualnych odbyło się kolejne spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego. Tym razem mieliśmy przyjemność podyskutować o doskonałym filmie Doroty Kobieli i Hugh Welchmana - „Twój Vincent”.
Ekranizacja otrzymała wiele międzynarodowych wyróżnień, w tym nominację do Oscara. Niezależnie od otrzymanych nagród, nie budzi niczyjej wątpliwości fakt, że „Twój Vincent” jest filmem absolutnie wyjątkowym. Nie tylko dlatego, iż opowiada historię życia genialnego malarza, jakim bez wątpienia był Vincent Van Gogh, ale przede wszystkim dzięki niezwykłej metodzie użytej do zrealizowania tego dzieła. Przy tworzeniu filmu pracowało ponad 120 malarzy z całego świata, w sumie namalowano aż 65000 klatek olejnych. W efekcie tej pracy każdy, kto sięgnie po film Doroty Kobieli, od pierwszych minut przenosi się do świata Vincenta Van Gogha i staje się towarzyszem jego podróży.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie na spotkanie.
Tekst : Wojciech Wasilewski
Foto: Olga Huk
